Ibland är det ganska anonymt att driva e-handel och jag önskar ibland att jag kunde ha närmare kontakt med kunderna. Att få höra vad de tycker och hur de använder grejerna, vad ska finnas mer eller mindre utav osv. Så i morse hörde Kerstin av sig som har köpt Built NY lunchväskor och plötsligt blev allt arbete med VarUnik så mycket mer värt! Tack rara för att du delar med dig. //Sofia
Hej Sofia!
Vill bara säga att jag verkligen uppskattade det lilla personliga meddelandet som fanns på följesedeln som kom med paketet med tre kylväskor från Built n.y. och Varunik!
Jag använder mina kylväskor som handväska! Min första väska var en svart (som jag nu slitit ut och jag behöver en ny) som inköptes på Designtorget i Kulturhuset för väldigt många år sedan, då jag var i Sthlm över dagen och min handväska gick sönder. Jag trivdes med den direkt, dne pasade mig och min stil förträffligt, så jag vill ju så småningom köpa flera, men det visade sig vara lättare sagt en gjort. De var jättesvåra att hitta på nätet. Här på Gotland tror jag inte än i dag att någon säljer märket över huvudtaget. Det enda ställe, förutom Amazon, som sålde väskan var ett hjälpmedelsföretag i Skåne. Så en enfärgad lila och en enfärgad röd införskaffades. Jag såg ju att det fanns många fler jättefina väskor på Amazon, men dom sände inte just den varan till Europa!
Jag har alltid fått mycket uppmärksamhet av kända och okända för mina handväskor. De är ungefär lika kontaktskapande som att ha hund!
Ibland går det inte en dag, utan att någon frågar mig varifrån jag fått min handväska! 2008 stötte jag på en italiensk kvinna i en frukostmatsal på ett hotell, som hade en likadan svart som jag har, så jag var naturligtvis tvungen att börja prata med henne!
Det visade sig att hon också alltid pratade med okända kvinnor om sin handväska, precis som jag. Hemma i Italien hade hon 7 väskor till i olika färger och hon berättade att i Italien gick de inte att få tag i alls, så varje gång någon god vän åkte till U.S.A. fick de köpa med en likadan kylväska i ny färg med hem till henne!
Mina nya väskor är verkligen som fina karameller! Det kommer att bli svårt att välja vilken jag ska ta idag!
Många hälsningar
Kerstin
HÄR ÄR KERSTINS FAVORITER.